contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Walka o awans rozpoczęta!

Autor: Damian Nowak
Wczoraj na Hali przy ZS nr.1 w Bobowej rozpoczął się Finał wojewódzki Juniorów. W ciągu trzech dni turnieju (od piątku do niedzieli) zostanie wyłoniona najlepsza trójka która będzie reprezentować Małopolskę na finałach ogólnopolskich.

Cztery najlepsze drużyny małopolski tj. MKS Andrychów, Wawel Kraków, Dunajec Nowy Sacz i LKS Bobowa rozegrają mecze w systemie każdy z każdym. To wielki sukces bo po raz kolejny w tym gronie znalazł się bobowski LKS. “Bardzo się cieszymy że weszliśmy do najlepszej czwórki drużyn juniorskich w województwie małopolskim” – komentuje Paweł Popardowski.

Do finału awansowały po dwie drużyny z obu grup jakie były rozgrywane  w tym sezonie. Z grupy A: Dunajec Nowy Sącz i LKS Bobowa, natomiast z grupy B: MKS Andrychów i Wawel Kraków.

Turniej rozpoczęło spotkanie drużyny z Nowego Sącza z siatkarzami z Krakowa. Mecz był głównie rozgrywany pod dyktando Wawel Kraków, którzy pomimo słabszej gry w 3 secie  bez większych problemów pokonali drużynę Dunajec Nowy sącz 3:1

SET I SET II SET III SET IV WYNIK
Wawel Kraków 25 25 18 25 3
Dunajec Nowy Sącz 19 18 25 22 1

Drugim spotkaniem wczorajszego wieczoru była potyczka gospodarza turnieju, LKS Bobowa z drużyną z Andrychowa. Wszystkie 4 sety spotkania były bardzo wyrównane. Pierwszy set w wykonaniu gospodarzy był bardzo dobry, dzięki czemu mieli szansę objąć prowadzenie lecz niestety w walce na przewagi to MKS Andrychów okazała się lepszy. Dopiero w 3 secie bobowianie zdołali ograć przeciwników, lecz w ostatnim secie to znowu Andrychów był lepszy wygrywając seta i całe spotkanie.

“Szkoda pierwszego seta, przegraliśmy go na przewagi po dobrej walce. Drugi set niestety oddaliśmy przeciwnikowi bez walki ale pozostałe sety też dały wiele emocji. Myślę ze to pierwszy set zaważył o wyniku tego spotkania.” – skomentował pierwsze spotkanie LKS Bobowa, Paweł Popardowski.